TS88915TMR70
Mfr.Part #
TS88915TMR70
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
TS88915TMR70
Description
IC CLK DVR 8OUT PLL 70MHZ 29PGA
Stock
521
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
No/Yes
Frequency - Max :
70MHz
Input :
TTL
Main Purpose :
CPU
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output :
CMOS, TTL
Package / Case :
29-BCPGA
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
2:8
Supplier Device Package :
29-CPGA (15.24x15.24)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V